Skóra objęta CELLULITEM charakteryzuje się nierówną powierzchnią oraz występowaniem grudek. Swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Cellulit jest to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której towarzyszą obrzękowo - włókniste zmiany tkanki podskórnej. Cellulit bardzo rzadko występuje u mężczyzn.
Cellulit najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Nasila się w ciąży, podczas menopauzy, a także w przypadku zaburzeń hormonalnych. Lokalizuje się zwłaszcza w okolicy ud, pośladków, bioder, kolan, ramion, a nawet sutków.
Poniżej znajdziesz kosmetyki, które polecamy dla skóry objętej cellulitem oraz wskazówki jak dbać o taką skórę.
Cellulit
JAKIE SĄ PRZYCZYNY POWSTAWANIA CELLULITU?
Za powstawanie cellulitu odpowiadają estrogeny, które zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych. Prowadzi to do powstawania obrzęków.
Do innych czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu zaliczamy: żylaki kończyn dolnych, brak ruchu, siedzący tryb życia, nadmierna masa ciała, nieprawidłowa dieta obfitująca w wysoce przetworzone produkty, cukier i sól; problemy z krążeniem, noszenie zbyt obcisłych ubrań, palenie papierosów, skłonność do obrzęków
Rodzaje cellulitu:
- twardy (wodny) - występuje głównie u osób o prawidłowej masie ciała. Przyczyną jego powstawania jest nadmierne gromadzenie się wody w tkankach.
- miękki (tłuszczowy) - najczęściej spotykany u osób mało aktywnych, z nadwagą lub u kobiet, które dużo i gwałtownie schudły. Powstaje na skutek rozrastania się komórek tłuszczowych, które uciskają na naczynia krwionośne.
DOMOWA PROFILAKTYKA CELLULITU
- Jedną z podstawowych zasad profilaktyki cellulitu tłuszczowego jest utrzymanie prawidłowej masy ciała, co wiąże się z regularną aktywnością fizyczną oraz dobrze zbilansowaną dietą.
- Niezbędnym elementem jest także prawidłowa pielęgnacja skóry, na którą powinny składać się regularny peeling oraz odpowiedni balsam. Peeling możesz wykonywać za pomocą rękawicy lub gotowego produktu z drobinkami. Wykonuj go raz na 2 tygodnie.