Darmowa dostawa od 190 zł

 

Skóra objęta CELLULITEM charakteryzuje się nierówną powierzchnią oraz występowaniem grudek. Swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy.

Cellulit jest to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której towarzyszą obrzękowo - włókniste zmiany tkanki podskórnej. Jest to przypadłość dotycząca kobiet. Bardzo rzadko występuje u mężczyzn.

Najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Nasila się w ciąży, podczas menopauzy, a także w przypadku zaburzeń hormonalnych. Lokalizuje się zwłaszcza  w okolicy ud, pośladków, bioder, kolan, ramion, a nawet sutków.

 

JAKIE SĄ PRZYCZYNY POWSTAWANIA CELLULITU?

Za powstawanie cellulitu odpowiadają estrogeny, które zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych. Prowadzi to do powstawania obrzęków.

Do innych czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu zaliczamy:

- żylaki kończyn dolnych

- brak ruchu

- siedzący tryb życia

- nadmierna masa ciała

- nieprawidłowa dieta, obfitująca w wysoce przetworzone produkty, cukier i sól

- problemy z krążeniem

- noszenie zbyt obcisłych ubrań

- palenie papierosów

- skłonność do obrzęków

Rodzaje cellulitu:

-twardy (wodny) - występuje głównie u osób o prawidłowej masie ciała. Przyczyną jego powstawania jest nadmierne gromadzenie się wody w tkankach.

-miękki (tłuszczowy) - najczęściej spotykany u osób mało aktywnych, z nadwagą lub u kobiet, które dużo i gwałtownie schudły. Powstaje na skutek rozrastania się komórek tłuszczowych, które uciskają na naczynia krwionośne.

DOMOWA PROFILAKTYKA CELLULITU

Jedną z podstawowych zasad profilaktyki cellulitu tłuszczowego jest utrzymanie prawidłowej masy ciała, co wiąże się z regularną aktywnością fizyczną oraz dobrze zbilansowaną dietą.

Niezbędnym elementem  jest także prawidłowa pielęgnacja skóry, na którą powinny składać się regularny peeling oraz odpowiedni balsam.

Peeling możesz wykonywać za pomocą rękawicy lub gotowego produktu z drobinkami. Wykonuj go raz na 2 tygodnie.

 

Poniżej znajdziesz kosmetyki przeznaczone dla skóry objętej cellulitem.

 

Cellulit

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl