Darmowa dostawa od 190 zł

 

Skóra z PRZEBARWIENIAMI charakteryzuje się nierównomiernym kolorytem oraz występowaniem plam o rożnym zabarwieniu - od jasnobrązowego po ciemnobrązowe.

 

JAKIE SĄ PRZYCZYNY POWSTAWANIA PRZEBARWIEŃ NA SKÓRZE?

Przebarwienia powstają na skutek nieprawidłowości zachodzących podczas procesu melanogenezy. Jest to proces tworzenia melaniny, czyli pigmentu chroniącego głębsze warstwy skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Powstawaniu zmian pigmentacyjnych sprzyjają czynniki, takie jak:

- zaburzenia hormonalne, np.: nadczynność tarczycy, niedoczynność  kory nadnerczy

- ciąża

- stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub hormonalnej terapii zastępczej

- substancje fotouczulające, takie jak: np. dziurawiec, świeże soki warzywne (zwłaszcza z selera), perfumy, niektóre leki - np. antydepresanty

- dojrzały wiek

Najbardziej narażone na powstawanie przebarwień są kobiety po 45 roku życia. Jest to związane z okresem menopauzalnym  oraz stosowaniem hormonalnej terapii zastępczej.

Skłonność do tworzenia się zmian pigmentacyjnych zwiększa się wraz z wiekiem.

Przebarwienia powstają w szczególności w miejscach eksponowanych na słońce, czyli: twarzy, dekolcie, ramionach, przedramionach, dłoniach oraz łydkach.

 

JAK DBAĆ O SKÓRĘ Z PRZEBARWIENIAMI?

Przede wszystkim zabezpieczaj skórę przed negatywnym działaniem słońca. Stosuj zatem produkty fotoprotekcyjne zawierające filtry UVA i UVB. Pamiętaj, aby w miarę możliwości ponawiać aplikację takich produktów co 2 h, ponieważ filtry na skórze ulegają rozkładowi i przestają działać.

Codziennie rano i wieczorem myj oraz tonizuj skórę. Na dzień stosuj produkty rozświetlające i rozjaśniające, a także chroniące przed promieniowaniem UV.

Na noc stosuj produkty odżywcze, które wspomogą naturalny płaszcz ochronny skóry.

Raz na 2 tygodnie wykonaj peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Raz w tygodniu stosuj maseczkę rozjaśniająco-nawilżającą.

W większości przypadków całkowite usunięcie przebarwień jest możliwe tylko za pomocą profesjonalnych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Pamiętaj jednak, że odpowiednia pielęgnacja i kosmetyki rozjaśniające pozwolą Ci utrzymać efekty, a także zminimalizują ryzyko powstania nowych przebarwień.

 

Poniżej znajdziesz kosmetyki, odpowiednie dla skóry z przebarwieniami.

 

Z przebarwieniami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl