Darmowa dostawa od 250 zł

Jak pomóc skórze trądzikowej?
Jak pomóc skórze trądzikowej?

 

Zanieczyszczona skóra może pozbawić blasku nawet najpiękniejszą twarz. Dlatego dobierz skuteczną broń przeciw zmianom trądzikowym – czy to w okresie dojrzewania, czy też w wieku dorosłym.

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest zawsze jego zrozumienie.

 

 Jak powstaje trądzik?

Tak jak unikalny jest człowiek, tak unikalne są też jego cechy dziedziczne. Jeśli posiadasz pewne cechy, na przykład szczególnie duże gruczoły łojowe, może to sprzyjać rozwojowi trądziku. Silny wpływ mają także hormony w okresie dojrzewania (np. androgeny).

Właściwie wszystko, co dzieje się w skórze jest dobrze uregulowane przez naturę. Skóra posiada gruczoły łojowe, które uwalniają sebum (łój skórny). Sebum przede wszystkim chroni i odżywia skórę.

Czasem dzieje się jednak tak, że gruczoły łojowe wytwarzają więcej łoju niż skóra potrzebuje. Jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi. Zwiększona produkcja sebum oraz zwiększone rogowacenie w aparacie mieszków włosowych spowodowane jest bardzo często czynnikami  genetycznymi, a w niektórych przypadkach obecne w łoju kwasy tłuszczowe aktywują nadmierne rogowacenie naskórka, aż dochodzi do zatkania ujścia gruczołu = tworzenie się czopu.

Na początku zmiany widoczne na skórze mają postać zaskórników - mniejszych, większych, tych z czarnymi „łebkami” lub tych ukrytych pod skórą wyglądem przypominających kaszkę. Poważny problem zaczyna się w chwili, gdy dojdzie do nadkażenia bakteryjnego, przez bakterie które naturalnie występują na skórze. Dochodzi wtedy do obrzęku zakażonych gruczołów łojowych. Na powierzchni skóry pojawia się czerwona, bolesna grudka, a chwilę później krostka zawierająca treść ropną. Tak właśnie powstaje trądzik.

Większa liczba gruczołów łojowych znajduje się w strefie T twarzy (czoło, nos, broda) oraz na klatce piersiowej i plecach – wyjaśnia to, dlaczego skóra w tych miejscach jest najczęściej dotknięta trądzikiem.

 

 

Jak możesz powstrzymać rozwój trądziku?

Na to czy mamy trądzik czy też nie, w dużej mierze wpływ mają hormony i podłoże genetyczne. Jednak skuteczna pielęgnacja cery trądzikowej pozwala łagodzić objawy i utrzymać skórę w dobrej formie. Często przyczyną problemu zanieczyszczonej skóry jest zła higiena twarzy (nieodpowiednie kosmetyki) lub zupełny jej brak. Aby zapanować nad sebum warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie skóry.

 

Jakie kosmetyki zastosować?

Odpowiednia pielęgnacja jest jak antidotum na objawy choroby.

Składniki aktywne zawarte w kosmetykach z linii A Dr.Belter, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej, działają regulująco na pracę gruczołów łojowych. Mogą też pomóc w zwalczaniu problemu oraz wspomogą kurację zalecaną przez lekarza.

 

 PLAN WALKI Z TRĄDZIKIEM WEDŁUG DR.BELTER

 


 

1. Oczyść skórę

Dobrze przeprowadzone oczyszczenie twarzy pozwala usunąć nadmiar sebum i bakterii bytujących na twarzy. Kosmetyki do oczyszczania powinny być przeznaczone specjalnie dla tego typu skóry. Powinny mieć przede wszystkim działanie oczyszczające i ściągające, a w składzie zawierać m.in. drożdże, organiczne związki siarki, diglukonat chlorheksydyny o silnym działaniu bakteriobójczym.

Zwróć uwagę czy kosmetyki pielęgnacyjne zawierają również składniki działające łagodząco tj. alantoina i bisabolol, które przyspieszają proces gojenia się ran.

Oczyszczanie twarzy należy wykonywać codziennie rano i wieczorem za pomocą żelu i toniku. Beztłuszczowa formuła żelu z linii A łagodnie oczyszcza i dezynfekuje skórę, a bezalkoholowy tonik z linii A z wyciągiem z oczaru wirginijskiego działa ściągająco i przeciwzapalnie oraz przywraca naturalne pH skóry.

2. Zrób peeling

Za powstawanie niedoskonałości odpowiada również łuszczący się, martwy naskórek. Dlatego warto pamiętać o peelingu – najlepiej  enzymatycznym (raz lub dwa razy w tygodniu), aby dodatkowo nie uszkadzać powstałych krostek. Peeling enzymatyczny z linii intensa Dr.Belter- przyspiesza regenerację i odnowę naskórka. Usuwa zanieczyszczenia i redukuje nadmiar sebum.

3. Nałóż maskę

Po peelingu warto jest nałożyć maskę oczyszczającą z linii A, która zredukuje nadmierną produkcję sebum, zmniejszy ilość bakterii trądzikowych i stanów zapalnych.

4. Zastosuj odpowiedni krem pielęgnacyjny

Stosowanie odpowiedniego kremu jest niezwykle ważne, aby pomóc odbudować skórę i dostarczyć jej składników odżywczych.

Rano nałóż krem matujący o lekkiej konsystencji z linii A, który reguluje poziom sebum, zapobiega błyszczeniu, nawilża i łagodzi stany zapalne.

Odżywczy krem zastosuj też na noc, aby skóra mogła zregenerować się podczas snu. Polecamy krem nawilżająco-matujący CBD z kannabidiolem, który redukuje stany zapalne oraz wykwity trądzikowe, a także reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Dzięki obecności oleju konopnego doskonale nawilża skórę.

Odpowiedni będzie także krem aloesowy z linii N , który przeznaczony jest typowo dla skór silnie uwrażliwionych przez trądzik, gdzie kojące działanie aloesu zadziała jak balsam na podrażnioną skórę.

Dla osób dotkniętych trądzikiem wieku dorosłego polecamy krem, który łączy działanie antybakteryjne i oczyszczające z pielęgnacją anti aging: Bio Classica Pure Balance Refiner lub Pure Balance Fluid – lekkie kremy,  które w swoich składach mają chlorheksydynę, mikrosrebro oraz Sebomine®, regulujące wydzielanie łoju i redukujące powstawanie zaskórników. Dodatkowo wegańskie proteiny jedwabiu, kwas hialuronowy, koenzym q10 i witamina C działają przeciwstarzeniowo, a Gatuline Radiance® pobudza mikrokrążenie, poprawiając tym samym koloryt skóry.

 

Co jeszcze możesz zrobić, aby pomóc skórze trądzikowej?

 

  • Nie drap i na siłę nie wyciskaj zaskórników

Takie praktyki powodują, że po zagojeniu się zmiany na skórze zostanie blizna lub przebarwienie. Lepiej nałóż na zaskórniki dwufazowy koncentrat przeciwtrądzikowy z linii A, który z jednej strony posiada emulsję wspomagającą redukcję wyprysków, a z drugiej strony kryjący korektor punktowy na wypryski o właściwościach przeciwtrądzikowych.

  • Unikaj nakładania zbędnego makijażu

Źle dobrane kosmetyki kolorowe sprzyjają zatykaniu porów i mogą dodatkowo pobudzić produkcję łoju. Wypróbuj koloryzujący fluid z linii A, o konsystencji kremu, który doskonale kryje niedoskonałości cery oraz redukuje zaczerwienienia. Dezynfekuje i reguluje pracę gruczołów łojowych, a skóra dzięki niemu staje się widocznie gładsza i zmatowiona.

  • Pamiętaj o zdrowej diecie!

Witaminy A, C i B6 (w diecie, suplementacji, a także w kosmetykach) znacząco wpływają na kondycję naszej skóry.

 

 Wszystkie kosmetyki, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji skóry trądzikowej możesz kupić TUTAJ.

 


 

 

mgr Sylwia Mróz
Kosmetolog, magister odnowy biologicznej. Product manager w firmie Dr.Belter.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl